202016Led

Keramické dřezy

Naší volbou je univerzalita, protože exkluzivita není vždy pohodlnou, i když se může jednat o sebelepší výrobek. Proto se zaměříme na základní kritéria při volbě dřezu: atraktivní vzhled, dostatečný pracovní objem, sila materiálu, jednoduchost údržby. Všechny tyto univerzální parametry mají právě keramické kuchyňské dřezy. Ovšem, pokud budeme porovnávat kuchyňské dřezy z keramiky a z nerezové oceli, zjistíme, že velmi podobné parametry mají i nerezové, ale vzhled keramiky vůbec nejde srovnat s nerezem. A dnes používaná technika malování po keramickém povrchu umožňuje harmonické zakomponování keramického dřezu do jakéhokoliv kuchyňského nábytku.

Keramické dřezy se vyrábějí z těchto materiálů:

  1. Porcelán, který je aristokratickým a ušlechtilým materiálem. Výrobky z porcelánu se vysoce cení díky jeho kráse a vysoké hutnosti. Ručně malovaný porcelánový dřez se stane pravou ozdobou jakékoliv kuchyně.
  2. Fajáns, který je levnější, než porcelán, ale materiál je porézní, s čímž jsou spojené určité aspekty. Časem se na fajánsu mohou objevit drobné krakelury, které však nejsou náznakem defektu.
  3. Vzhledem k tomu, že tento materiál je velmi vzácný a používá se zřídkakdy, dřezy z majoliky se vyrábí vždy na zakázku na základě individuálních parametrů.
  4. Kuchyňská žula. Jedná se o poměrně velkou novinku, kdy se do keramiky velmi štědře přidává granitní drť. Díky obsahu granitu se keramický výrobek stává několikanásobně odolnější nejen vůči mechanickému poškození či jiným vlivům, nýbrž také zcela odolnou vůči přepadům teplot. Pro zajímavost je potřeba říci, že z žuly se vyrábí například venkovní dlažba.

Jak vidíte, variant je poměrně dost, a v případě Vašeho speciálního požadavku konzultanti našeho eshopu dokáží pro Vás udělat i exkluzivní nabídku.

V dalším článku se podíváme na výhody a nevýhody keramického dřezu v kuchyni.