12014Říj

Automatické dveře a jejich varianty

Automatické dveře

teleskopické posuvné dveřeAutomatické dveře, které Vám nabízíme jsou vhodné pro nejrůznější užití. Mohou to být interiérové dveře pro kontrolovaný vstup v rámci firmy, kde každý zaměstnanec má svou magnetickou, nebo chipovou kartu, pomocí které se dostane do prostor, kam má pro vstup oprávnění. Mohou to být exterierové dveře, kterých se montuje zatím většina a které zajišťují vstup do firmy, úřadu, obchodních a dalších komerčních prostor. Více naleznete v sekci typy automatických dveří.

Dveře podle materiálu

Nejčastější jsou skleněné dveře, doplněné hliníkem v různých úpravách. Povch může být vysoce lesklý, nebo matný s metalickou vrstvou v různých barevných odstínech, které navozují pocit exkluzivity.  Samozřejně, pro interiérové účely mohou být dveře obloženy dřevem podle vlastního výběru.

Dveře podle způsobu otevírání

Dodáváme buďto dveře posuvné, nebo otočné, nebo zvláště v případě interiérů klasicky otvírané jednokřídlé automatické dveře. Otočné dveře najdou své uplatnění v obchodních střediscích, kde mohohou být ješte doplněny o funkci panikových dveří, kdy se tyto v případě nenadálé situace naplno otevřou a umožní volný průchod. Automatické posuvné dveře známe z nádraží, letišť, bank a podobně. Pro velké vchodové šířky se často používají teleskopické posuvné dveře. Interiérové dveře jsou pak většinou bezpečnostní, s bezpečnostními elektronickými zámky a programovatelnou logikou.